Vízia

Tu sa vzdelávame, hráme, tu sa tešíme, pomáhame si, tu rastieme do výšky a aj do hĺbky.

Chceli by sme, aby naše deti mali všetky možnosti vzdelávania, ktoré považujeme za zmysluplné a obohacujúce.

Preto máme triedu pre najmenších zriadenú a vedenú v duchu Montessori pedagogiky a snažíme sa o rozšírenie artterapie a muzikoterapie, prípadne tvorivej dramatiky do celej škôlky. 

Chceli by sme, aby naše pani učiteľky našli u nás kvalitné profesné prostredie s možnosťou ďalšieho vzdelávania, a napĺňajúci príjemný kolektív. Preto naše pani učiteľky absolvujú rôzne kurzy.

Radi by sme škôlku dopĺňali o kvalitný učebný materiál. Preto využívame ponuky zaujímavých kamenných predajní a e-shopov, napr. prijemneveci.sk, montemama.eu….

Snažíme sa o rozšírenie montessori prístupu do všetkých tried. Od septembra rozširujeme výuku angličtiny aj do druhej triedy.

Plne podporujeme participáciu rodičov na živote v škôlkarskom svete. Preto sa veľmi radi spolu v škôlke stretávame na besiedkach a spoločných worshopoch a prednáškach.

Snažíme sa rozšíriť našu prácu s deťmi aj mimo hranice dvora. Spolupracujeme s domovom seniorov na Pažitkovej ul. a v spolupráci s rodičmi zbierame oblečenie a hračky pre deti a rodiny v núdzi. 

S deťmi trávime čo najviac času vonku, využívame náš dvor a záhradu, kde máme vždy čo robiť. Sme vonku aj keď prší, aj keď mrzne...aj keď silnejšie fúka. Sadíme si kvety, pestujeme paradajky, staráme sa o našu bylinkovú záhradu.

Pravidlelne chodíme na výlety mimo Bratislavu. Starostlivo vyberáme miesta, kde sme v prírode, pripadne medzi zvieratami a kde máme veľa priestoru na volnosť a pohyb. Radi si pozrieme galérie, výstavy a divadlá a nepohrdneme ani výchovnými koncertmi v starom meste.
 

Neustále sa snažíme podporovať zdravé a plnohodnotné stravovanie a využívame naplno lokálne zdroje.

Využívame služby spoločnosti Maškrtníček, Dobré jablká, nakupujeme vo Fresh Markete.

Stali sme sa súčasťou projektu Čo jedia zdravé deti v škôlke. Jedálniček našich detičiek bude pod drobnohľadom poradcov pre výživu, špecializovaných na deti a pripravený z lokálnych a sezónnych surovín.

Otvorili sme dvere talentovaným mladým ľudom a poskytli im priestor v podobe krúžkovej činnosti.

Nebránime sa rôznorodej spolupráci so zaujímavými ľuďmi. A preto nám steny pokreslili špecialisti z Walldesignu a deti sa učia Cirkus Kus, preto nás chodia zabávať herci Samčo a Lucinka... preto pozývame pravidelne divadlo Dunajská vlnka a Ujo Hoblina.

Navšívte nás!

Nájdete nás v rodinnom dome, kde všetci žijeme ako jedna veľká rodina.

Peterská 4
821 03 Bratislava
Telefón: 
(+421) 944 476 202 
Alebo nám napíšte správu: