Vízia

Tu sa vzdelávame, hráme, tu sa tešíme, pomáhame si, tu rastieme do výšky a aj do hĺbky.

Chceli by sme, aby naše deti mali všetky možnosti vzdelávania, ktoré považujeme za zmysluplné a obohacujúce.

Preto máme triedu pre najmenších zriadenú a vedenú v duchu Montessori pedagogiky a snažíme sa o rozšírenie artterapie a muzikoterapie, prípadne tvorivej dramatiky do celej škôlky. 

Chceli by sme, aby naše pani učiteľky našli u nás kvalitné profesné prostredie s možnosťou ďalšieho vzdelávania, a napĺňajúci príjemný kolektív. Preto naše pani učiteľky absolvujú rôzne kurzy.

Radi by sme škôlku dopĺňali o kvalitný učebný materiál. Preto využívame ponuky zaujímavých kamenných predajní a e-shopov, napr. prijemneveci.sk, montemama.eu….

Snažíme sa o rozšírenie montessori prístupu do všetkých tried. Od septembra rozširujeme výuku angličtiny aj do druhej triedy.

Plne podporujeme participáciu rodičov na živote v škôlkarskom svete. Preto sa veľmi radi spolu v škôlke stretávame na besiedkach a spoločných worshopoch a prednáškach.

Snažíme sa rozšíriť našu prácu s deťmi aj mimo hranice dvora. Spolupracujeme s domovom seniorov na Pažitkovej ul. a v spolupráci s rodičmi zbierame oblečenie a hračky pre deti a rodiny v núdzi. 

S deťmi trávime čo najviac času vonku, využívame naše okolie a ponuku starého mesta , kde máme vždy čo robiť. Sme vonku aj keď prší, aj keď mrzne...aj keď silnejšie fúka. 

Pravidlelne chodíme na výlety mimo Bratislavu. Starostlivo vyberáme miesta, kde sme v prírode, pripadne medzi zvieratami a kde máme veľa priestoru na volnosť a pohyb. Radi si pozrieme galérie, výstavy a divadlá a nepohrdneme ani výchovnými koncertmi v starom meste.
 

Neustále sa snažíme podporovať zdravé a plnohodnotné stravovanie a využívame naplno lokálne zdroje.

Stali sme sa súčasťou projektu Zdravé bruško.  Jedálniček našich detičiek bude pod drobnohľadom poradcov pre výživu, špecializovaných na deti a pripravený z lokálnych a sezónnych surovín.

Otvorili sme dvere talentovaným mladým ľudom a poskytli im priestor v podobe krúžkovej činnosti.

Nebránime sa rôznorodej spolupráci so zaujímavými ľuďmi. A preto s deťmi pravidelne absolvujeme muzikoterapiu, remeselné dielničky, joga terapiu. Pozývame k nám na návštevu rôznych umelcov a tvorivé duše. 

Navšívte nás!

Nájdete nás v rodinnom dome, kde všetci žijeme ako jedna veľká rodina.

Nám. M.Benku 1
Bratislava 811 07
Telefón: 
(+421) 944 476 202 
Alebo nám napíšte správu: